web analytics
blog cenomaniacy

Latarka na korbkę – Gdzie kupić, jaką wybrać

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Latarka na korbkę to ciekawy gadżet, jego wizerunek nadszarpnęły kiepskiej jakości produkty ale ciągle możemy dostać dobrej jakości sprzęt w sklepach. Kto trochę zorientuje się w tym temacie, zauważy że dobre latarki dynamo znikają w mgnieniu oka. W tym poście zobaczymy aktualnie dostępne latarki na korbkę, gdzie je kupić, za ile. Jeżeli planujemy zakup warto przejrzeć aktualnie dostępne oferty i wybrać dla siebie najlepszy model. Nie będzie w czym przebierać, dobrych latarek jest mało, zakładając że mamy do wydania np. 300zł na latarkę dynamo z powerbankiem i radiem to w tej cenie znajdziemy lepsze rozwiązania. Tutaj skupimy się na latarkach na korbkę i tylko latarkach, bez dodatkowych funkcji w postaci radia czy panelu solarnego.

Jaką kupić latarkę na korbkę?

latarka na korbkę

Ceny latarek na korbkę zaczynają się od kilku złotych za zabawkowe breloczki, aż do nawet +600zł za najwyższej jakości sprzęt z dodatkowymi funkcjami. Jeżeli chcemy kupić światło które faktycznie zapewni Nam jakąś gwarancje działania zapłacimy na chwilę obecną 35zł, lepsza jakość to 100-150zł, powyżej tej kwoty spotkamy urządzenia wielofunkcyjne. Przed zakupami należy zwrócić uwagę na moc świetlną latarki (lumeny), często zdarza się że nie znajdziemy tego w specyfikacji produktu, wtedy mamy do czynienia z najzwyklejszą diodą. Na podstawie zebranych informacji poniżej znajdziecie TOP 5 latarek na korbkę.
 

Latarka na korbkę ranking

Topkę zdominuje jedna firma, która wypuściła na Nasz rynek naprawdę niezłe produkty. Smutna prawda jest taka, że dobra latarka na korbkę to trudno dostępny towar, ale dla chcącego nic trudnego(portale ogłoszeniowe, social media itp). Top 5 od najniższej ceny:
 
  1. Forclaz Dynamo 100 V2 – 15 lumenów, 34,99zł (klik)
  2. Forclaz Dynamo 500 V2 – 15 lumenów, 69,99zł (klik)
  3. Varta Dynamo Light – 28 lumenów, 80,90zł (klik)
  4. Forclaz Dynamo 900 PWB (powerbank) – 150 lumenów, 119,99zł (klik)
  5. Powerplus Shark LED (powerbank) – 20 lumenów, 189,90zł (klik)
 
Pozostałe firmy: Dynamo Eton Scorpion, Midland ER3000, Freeplay (urządzenia wielofunkcyjne)
 
 
Jak widzimy zachodzi tutaj pewien paradoks. Za prawie 200zł dostaniemy podobną moc świetlną niż za 35zł ale takie są realia. Producenci sami zadeklarowali taką ilość lumenów przy swoich produktach. Ceny produktów potrafią się dynamicznie zmieniać ze względu na zwiększony popyt na takie latarki w ostatnich czasach. Niektórych całkowicie brakuje na półkach. Od siebie dodam, że posiadam 2x latarkę Forclaz (500 i 900) i tak, potwierdzam te latarki mają zbliżona siłę światła do zadeklarowanej.
 

Najmocniejsza latarka na korbkę

latarka dynamo forclaz

Zwycięzca może być tylko jeden, najmocniejszą latarką na korbkę i jednocześnie świetnym narzędziem w awaryjnych sytuacjach może zostać : Forclaz Dynamo 900 PWB. Latarka o ogromnej mocy świetlnej, która deklasuje swoich konkurentów, dodatkowo duży akumulator 1150mAh i funkcja powerbanku. Posiadam tę latarkę i podpisuję się rękami i nogami pod tym, w tej cenie po prostu nie ma konkurencji na polskim rynku. Problem będzie z jej dostępnością, znikają tak szybko jak się pojawiają na półkach, jednak warto zapolować na ten model. Kiedy mamy do wydania trochę więcej pieniędzy możemy celować w urządzenia wielofunkcyjne jak np. radio awaryjne, radio solarne itp. Jednak najmocniejszą latarką na korbkę ciągle pozostaje Forclaz Dynamo 900, żaden inny produkt nie oferuje 150 lumenów lub więcej. Zapraszam do dyskusji o latarkach na korbkę w komentarzach.
 
W internecie spotkamy się z różnymi wartościami siły świetlnej podanych latarek, w tym poście zostały zamieszczone najbliższe tej faktycznej.
 
 
 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *