web analytics
blog cenomaniacy

Łowcy promocji

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Łowcy promocji to osoby które uwielbiają polować na promocje, przeceny i różnego rodzaju okazje w sklepach internetowych i stacjonarnych. Może wydawać się, że łowca promocji to banalne zadanie, wystarczy w pisać google i mamy wyniki. Oczywiście, że tak. To jedna z metod na znalezienie ciekawych promocji. Narzędzi dostępnych dla łowcy promocji jest o wiele więcej. W tym poście przyjrzymy się chwile temu tematowi. Zapraszam do czytania. Zacznijmy od sposobów na znalezienie promocji.

łowcy promocji

Łowcy promocji – jak szukać okazji?

 
Z promocjami jest tak, że ciężej znaleźć to co chcemy w okazyjnej cenie. Zazwyczaj kupimy to co sprzedawcy przecenili, a nie to czego konkretnie chcemy. Jest kilka ciekawych tricków które Nam w tym pomogą. Trzeba podkreślić, że mówimy tutaj o promocjach w sklepach, nie kodach rabatowych czy kuponach itp. to będzie osobny temat. Poniżej znane metody łowcy promocji:
 
 • Wyszukiwarka google (niby banalne, a jednak nie do końca)
 • Agregatory ofert, wyszukiwarki promocji (np. Cenomaniacy strona główna)
 • Gazetki promocyjne (od papierowych gazetek po aplikacje itp.)
 • Serwisy aukcyjne (filtry wyszukiwania dają pole do popisu)
 • Info z portali społecznościowych (grupy FB, profile Twitter)
 • Cierpliwość ( To chyba najważniejsza umiejętność)
 • Fora internetowe (często można prosić o promocje na forum sklepu)
 • Payback (tak samo są promocje na większy payback)
 • Aplikacje sieci handlowych, programy punktów (np. promocje tylko z apką)
 • Jeżeli to serwis ogłoszeniowy to warto od razu dzwonić czy nie dostaniemy promocji na towar
 • Czekanie na okres największych wyprzedaży (kiedy są promocje w sklepach)
Dalej przyjrzymy się szczególnie metodą: wyszukiwarki google i wyszukiwarek promocji ponieważ to one wydają najbardziej zaawansowanymi narzędziai.
 

Wyszukiwarki promocji – polowanie na okazje

 
Wyszukiwarki promocji pozwalają Ci łatwo i szybko znaleźć takie promocje których potrzebujesz. To zbiór ofert ze sklepów z ustawionym filtrowaniem wyników tylko na promocje. Zależnie od strony istnieją różne wariacje tej mechaniki. To jedna z ciekawszych metod i niekoniecznie dobrze znana.
 

polowanie na okazje

Strona Cenomaniacy to jedna z tego typu stron. Wyniki wyszukiwania napędzane są przez popularną porównywarkę cen z odpowiednio ustawionymi filtrami. Tak, że wyniki to tylko i wyłącznie oferty promocyjne. Gorąco zapraszam do odwiedzenia strony głównej i złowienia jakiejś okazji dla siebie. ! Strona agreguje oferty sieci handlowych, indywidualnych sprzedawców, a także allegro.
 

Łowcy promocji i wyszukiwarka google

 
Google to potężne narzędzie łowcy promocji. Oferuje Nam dwie opcje szukania swoich ulubionych towarów. Pierwszy jest zwykłe zapytanie wyszukiwarki czyli np. kurtki wiosenne promocje, wtedy wynikami będą sklepowe promocje na kurtki wiosenne. Drugą opcja jest zakładka „zakupy” – tutaj google oferty agreguje oferty i pokazuje Nam wyniki. Mamy możliwość zaznaczenia filtrów, w tym ofert tylko promocyjnych.
 
Ciekawym rozwiązaniem jest sprecyzowanie Naszych zapytań dla wyszukiwarki np. Laptop Ryzen 5500u 16GB promocja lub Rower Merida promocja. Wtedy sprawne oko dostrzeże aktualne promocje w wynikach wyszukiwania. Google daję na tyle rozbudowaną opcje wyszukiwania produktów w sklepach przez zakładkę „zakupy”, że to powinno Nas najbardziej zainteresować. Łatwe i intyicyjne narzędzie do namierzania produktów.
 

Cierpliwość – broń ostateczna

Może się to wydać dziwne ale to niezbędna cecha. Już tłumaczę o co chodzi. Oferty promocyjne sklepów zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeżeli nie ma aktualnie obniżki cen na naszą ulubioną rzecz lub towar na który polujemy warto sprawdzać codziennie Nasze ulubione strony za nowymi promocjami. W każdej chwili możę zacząć się akcja promocyjna, a my będziemy żałować że kupiliśmy drożej.

Najlepszą opcją jest dać sobie dla przykładu 2 tygodnie na codzienne śledzenie ofert. Przez ten czas jest bardzo duża szansa na promocje tego co chcemy. Zależy to oczywiście od rodzaju produktu i jego popytu jednak taki przedział czasowy daje spore prawdopodobieństwo obniżki.

Przed zakupami koniecznie analizować historię cen produktów, szczególnie podczas największych wyprzedaży. Praktyki zawyżania cen przez sprzedawców znane są nie od dzisiaj. Aktualnie istnieją narzędzia, które pozwala na śledzenie cen. W temacie szukania okazji na dzisiaj to wszystko, zachęcam do poszukania kilku promocji dla dobrej praktyki, pozdrowienia!


Dodatkowe tagi: łowca promocji, łowcy promocji, łowcy okazji, łowca okazji.

 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *